Szkoła dla młodych małżeństw

ZAŁOŻENIA SZKOŁY
  1. Tworzymy katechumenat dla małżeństw przygotowujący do sakramentalnego spotkania się z Jezusem Chrystusem we wspólnocie  małżeńskiej.
  2. Formacja ma na celu odkrywanie i budzenie łaski sakramentu małżeństwa. 
  3. Uczymy budowania więzi małżeńskiej, aby małżonkowie nauczyli się samodzielnie rozwiązywać swoje problemy.
  4. Łączymy tematy teologiczne, antropologiczne i psychologiczne, aby w całościowy sposób formować sumienia młodych małżonków.
  5. W czasie Szkoły będziemy dużo mówić o Jezusie Chrystusie, miłości, więzi, relacjach, o ciele, seksualności, dojrzewaniu uczuciowym, męskości i kobiecości.
  6.  Ekipa prowadząca składa się z kapłana i małżeństw, które będą się dzielić nie tylko wiedzą, ale i własnym doświadczeniem. 
  7. Każda para będzie miała przydzielone małżeństwo patronów, czyli małżeństwo z większym stażem, do którego będzie można się udać, gdy trzeba będzie  porozmawiać o swoich problemach.
  8. Małżeństwom  będzie pomagać grupa ekspertów, czyli psychologów, seksuologów, nauczycieli NPR, moralistów, bioetyków, do których małżeństwa będą się mogły zwrócić, gdyby była taka potrzeba.
  9. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, wieczorem. W ciągu roku wyjedziemy na  weekend, aby wspólnie przeżyć rekolekcje. Poza ustalonym z góry grafikiem, tworzymy dodatkowe ścieżki formacyjne – możliwość dobrowolnych spotkań w mniejszej grupie, a także indywidualnie z parą, na przedyskutowanie, wyjaśnienie i pogłębienie ważnych dla nich tematów. 
  10. Szkoła nie jest odpłatna. Na koniec spotkań prosimy o ofiarę na pokrycie kosztów /wynajęcie sali, serwis (kawa, herbata, ciasteczka), druk materiałów/.

Więcej informacji i zapisy: mlodemalzenstwa.pl

 Szkoła prowadzona jest przez o. Ksawerego Knotza, Magdę i Macieja Poprawów oraz inne małżeństwa gotowe i chętne do apostolstwa.

Warsztaty MAMA CÓRCE

Kobieto i Mamo Córek w wieku 9-12 latki

Chcesz wzmocnić Waszą relację z Córką?
Szukasz inspiracji do rozmowy z nią o dojrzewaniu?

To zapraszam!!! Spotkania są tylko dla mam (bez Córek), bo wierzę, że to właśnie od Mamy, w intymnej atmosferze Córka chciałaby usłyszeć te informacje. Inspirujemy, jak stwarzać taką atmosferę. Dodajemy odwagi wyposażając w wiedzę, co i jak można by powiedzieć. W cenę wliczone są piękne materiały dla Mamy i Córki do wykorzystania w domu. Są również w miarę potrzeby dostępne pomoce do wypożyczenia.

W kobiecym gronie, … w pięknej przestrzeni, … na wyjątkowy temat.

CZAS TRWANIA: Dwa motywujące do podjęcia wyzwania spotkania trwające po 2,5h. 

KIEDY: 9 luty i 5 marzec 2024 r. w godzinach od 17-19.30 

GDZIE:  Domus Mater, Kraków, ul. Saska 2C

ODPŁATNOŚĆ: cena 260zł

ZAPISY I PROWADZĄCA: Iwona Koprowska – Dzwońcie nr tel. 600-701-799. 

Serdecznie zapraszam. Zgłaszajcie się. 
Wierzę, że będzie to kolejna wyjątkowa i inspirująca edycja.
Pozdrawiam, Iwona Koprowska


Przewiń na górę