fbpx

Sanktuarium Matki Bożej Płaszowskiej

W kościele księży sercanów w Krakowie-Płaszowie znajduje się łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa. Wierni, zgodnie z pragnieniem bp. Karola Wojtyły, który przed laty ustanowił tutaj odpust ku czci Macierzyństwa Maryi, upodobali sobie Matkę Bożą Płaszowską jako szczególną opiekunkę życia małżeńskiego i rodzinnego. Odzwierciedleniem tego są modlitwy kierowane do niej podczas środowych nowenn – są to głównie prośby dotyczące macierzyństwa, dobrego wychowania dzieci i szczęścia rodzinnego. Widzialnym znakiem wdzięczności za ich wysłuchanie są liczne wota oraz nadsyłane do parafii świadectwa. Czytaj więcej o historii obrazu i łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Matki Bożej Płaszowskiej.

W każdą środę o godz. 17.30 odbywa się nowenna do Matki Bożej Płaszowskiej, a ponadto w każdą pierwszą środę miesiąca o godz. 18.00 odprawiamy specjalną Mszę św. w intencji wszystkich próśb do niej zanoszonych.

Istnieje możliwość wpisania prośby na stronie internetowej. Księża przedstawią ją Matce Bożej na najbliższym środowym nabożeństwie.

Przewiń do góry