500X300RODZINATAK

W dniach 9-11.12.2022

odbyły się rekolekcje

dla małżeństw

Kraków – Domus Mater, 9-11 grudnia 2022
 

W ramach rekolekcji w sobotę 10 grudnia miała miejsce konferencja “Rodzicem się stajesz, a nie rodzisz”.

Nagrania wystąpień:

Rodzicielstwo powołaniem człowieka – mgr Wojciech Jaroń – NAGRANIE
Rola rodziny, przyjaciół w życiu pary borykającej się z poczęciem – mgr farm. Anna Bąk 
 – NAGRANIE
Creighton Model FertilityCare System – mgr Iwona Koprowska 
 – NAGRANIE
NaProTECHNOLOGY skutecznym narzędziem leczenia niepłodności – dr n.med. Tomasz Kandzia 
 – NAGRANIE
Świadectwo – mgr. Agata i Mariusz Stańczuk 
 – NAGRANIE
Czy sama medycyna wystarczy? Czy modlitwa może zastąpić medycynę? – ks. dr Włodzimierz Płatek SCJ 
 – NAGRANIE

W niedzielę 11 grudnia odbyły się warsztaty „Różnice przestrzenią poznania. Porozumienie bez przemocy”, które poprowadziły: mgr Elwira Pytel, mgr Aneta Skóra-Mazurek, będące mediatorami małżeńskimi.

ADOPCJA

Rekolekcje dla Osób Podejmujących i Szerzących Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

Kraków – Domus Mater, 
10-12 lutego 2023
oraz
3-5 marca 2023
Prowadzący: ks. dr Włodzimierz  Płatek SCJ
mgr Wojciech Jaroń
 

Wzorem poprzednich lat, z wielką radością zapraszam na kolejne Rekolekcje dla Osób Podejmujących i Szerzących Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

W tym roku chcemy podjąć refleksję o znaczeniu, wartości i konieczności modlitwy wynagradzającej Sercu Pana Jezusa. Naszą Przewodniczką będzie Najświętsza Maryja Panna, która od wieków ukazuje się ludziom wzywając do nawrócenia i modlitwy wynagradzającej. W przygotowanej książce, którą otrzymają wszyscy uczestnicy, jest opis najbardziej znanych objawień maryjnych. Słowa Matki Bożej, które za pośrednictwem wybranych osób kierowane są do nas, będą punktem wyjścia w naszych comiesięcznych adoracjach w intencji dzieci, które obejmujemy modlitwą duchowej adopcji.

Czas rekolekcji będzie przede wszystkim czasem wyciszenia i modlitwy. Od piątkowej Koronki do Bożego Miłosierdzia do niedzielnej Eucharystii. Ale – jak zwykle – nie zabraknie go też na konferencje i dyskusje oraz świadectwa, którymi zawsze z radością się dzielimy.

Wojciech Jaroń
ks. Włodzimierz Płatek

Kontakt:
Recepcja Domus Mater
ul. Saska 2C, Kraków
kontakt@rodzinatak.pl

+ 48 12 290 63 01

ADOPCJA

Wyjątkowy Weekend o Akcie małżeńskim to wspaniały pomysł na Randkę Małżeńską 😊

Kraków – Domus Mater, 
10-12  marca 2023

DLA KOGO? Zapraszamy Was Drodzy Małżonkowie 10-12.03.2022 do Krakowa, gdzie wspólnie z o. Ksawerym Knotzem podejmiemy ten ważny temat.

Jeden z filarów małżeństwa to łoże małżeńskie, gdzie dokonuje się zjednoczenie małżonków, którego zapragnął sam Bóg. 

DLACZEGO ? Każdy z nas potrzebuje czasu dla siebie, a każde małżeństwo potrzebuje czasu i warunków, aby pogłębić relację małżeńską, mieć możliwość dialogu w serdecznej atmosferze, móc uzyskać odpowiedzi na często trudne, czy przemilczane tematy.

GDZIE ? W Hotelu Domus Mater będziecie mieć możliwość wysłuchania ciekawych konferencji, odkrycia siebie na nowo, rozmowy, zadawania pytań, wyjątkowego czasu dla Was jako pary, a wszystko to w pięknym miejscu umożliwią Wam wspaniali prowadzący

KOSZT : 1100 zł ( od pary ! czyli za dwie osoby )

Zadatek w kwocie 300 zł (istnieje możliwość płatności w dwóch ratach 150 zł do 10 stycznia 2023 oraz 150 zł płatny do 10 lutego 2023 ) reszta czyli 800 zł płatna gotówką na miejscu.

 

Istnieje możliwość przyjazdu z dzieckiem oraz zorganizowania opieki na czas konferencji. Mamy tylko 5 miejsc dla dzieci, więc jeśli jesteście zdecydowani zapiszcie się jak najszybciej.  Wszystkie informacje oraz koszt pobytu dzieci prosimy o wiadomość esencjawsparcia@autograf.pl lub tel/ sms 798440421

Kaplica, rekolekcje, rekolekcje kapłańskie, chapel


"Spe salvi facti sumus” – w nadziei już jesteśmy zbawieni"
rekolekcje dla kapłanów

W ramach naszej propozycji duszpasterskiej pragniemy serdecznie zaprosić Księży na organizowane przez Domus Mater rekolekcje. Domus Mater dysponuje pokojami gościnnymi, salami konferencyjnymi, kaplicą, biblioteką, przestrzennym ogrodem i monitorowanym parkingiem.

Myślą przewodnią rekolekcji w roku 2023 będą tytułowe słowa encykliki o nadziei chrześcijańskiej pap. Benedykta XVI „Spe salvi facti sumus” – w nadziei już jesteśmy zbawieni” (Rz 8,24).

Codzienność kapłańską często wypełnia troska o innych, o powierzonych nam wiernych, zapominając, że pierwszego mam zbawić siebie. Rekolekcje to zatrzymanie, to zostawienie na chwilę wszystkiego obok. Rekolekcje to czas odnowienia w sercu i umyśle pragnień jakie w sobie noszę, zobaczenie czy wśród nich jest to najważniejsze, pragnienie życia wiecznego.

W tym roku przewodnikiem w czasie rekolekcji będzie ks. Marek Borzęcki SCJ, wieloletni sekretarz Prowincji Polskiej Księży Sercanów, ukończył studnia specjalistyczne z zakresu prawa kanonicznego na Uniwersytecie kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Pracował jako duszpasterz, przełożony, rekolekcjonista osób konsekrowanych. Aktualnie pełni funkcję ojca duchownego w Misyjnym Seminarium Księży Sercanów w Stadnikach.

Zapisy:
Recepcja Domus Mater
ul. Saska 2C, Kraków
kontakt@rodzinatak.pl

+ 48 12 290 63 01

Przewiń na górę