fbpx
Kaplica, rekolekcje, rekolekcje kapłańskie, chapel

Proponujemy odprawienie rekolekcji kapłańskich: „W szkole Boskiego Mistrza”

W ramach naszej propozycji duszpasterskiej pragniemy serdecznie zaprosić Księży na organizowane przez Domus Mater rekolekcje. Domus Mater dysponuje pokojami gościnnymi, salami konferencyjnymi, kaplicą, biblioteką, przestrzennym ogrodem i monitorowanym parkingiem.

Ks. Stanisław: “Proponuję refleksję rekolekcyjną w oparciu o nasze doświadczenie obecności Chrystusa w celebrowanej przez nas liturgii.
Apostołowie również kształtowali swoją duchową postawę trwając przy Chrystusie. Wspierała ich w tym Matka Najświętsza. Dowartościowanie daru, który otrzymaliśmy w czasie święceń i który nieustannie odnawia się w czasie wypełnianej posługi, będzie przejawem mądrości płynącej z wiary”.

Ks. dr Stanisław Mieszczak, sercanin. Ukończył studia specjalistyczne z teologii liturgii w Papieskim Instytucie Liturgicznym św. Anzelma w Rzymie.
W Polsce wykłada teologię liturgii w Uniwersytecie  Papieskim w Krakowie i kilku seminariach zakonnych. Był odpowiedzialny za liturgię w czasie papieskich pielgrzymek do Polski w roku 2002, 2006 i 2016. Przez dwie kadencje był Asystentem Kościelnym Międzynarodowej Federacji Pueri Cantores.

Zapisy:
Recepcja Domus Mater
ul. Saska 2C, Kraków
kontakt@rodzinatak.pl

+ 48 12 290 63 01

REKOLEKCJE KSIEZY

"Serce Jezusa, gorejące ognisko miłości" rekolekcje dla księży z odnowieniem wiary i powołania

Kraków – Domus Mater
Prowadzący: ks. dr Damian Płatek SCJ
Sercańskie Centrum Duchowości

Dla kogo? Dla księży, którzy chcą odnowić w sobie źródło kapłaństwa

Po co? By stawać się księdzem na wzór Serca Jezusa

W jaki sposób? Przez osobiste oddanie się Sercu Pana Jezusa w duchowej obecności św. Małgorzaty Marii Alacoque. Rekolekcje według programu duchowego: „Otwarte i zranione serce. 7 kroków od grzechu do wolności”. 

Zapisy:
Recepcja Domus Mater
ul. Saska 2C, Kraków
kontakt@rodzinatak.pl

+ 48 12 290 63 01

Przewiń do góry