fbpx

Konsultacje z doradcą laktacyjne

Poradnia realizuje swoją podstawową działalność prowadząc konsultacje z doradcą laktacyjnym, które mogą odbyć się w formie:

  • konsultacji domowej u rodziców i dziecka (do 50km od Krakowa) lub w poradni, od poniedziałku do piątku, między 9.00 a 20.00,
  • pojedynczego spotkania lub cyklu 2-3 spotkań “Krok po kroku” (w trudniejszych przypadkach, np. mało pokarmu, nieprawidłowe ssanie),
  • pogotowia laktacyjnego, jeśli potrzeba jest nagła (wieczorem, w weekendy lub święta), a poradnia jest dyspozycyjna,
  • telekonsultacji (telefonicznie lub BY SKYPE) dla mam z daleka. Z naszego doświadczenia wiemy, że już po dwóch dłuższych rozmowach (2 x 1-2 godz.) Twoja wiedza o karmieniu naturalnym znacznie się poszerza. Samo towarzyszenie w przywracaniu karmienia doda Ci pewności w działaniu i potrafi zdziałać cuda.

Przebieg konsultacji:

1. Wywiad. Doradca laktacyjny pyta o dotychczasowy przebieg karmienia, co się działo tuż po porodzie, co najbardziej niepokoi mamę. Jest to długa rozmowa, podczas której można przedstawić swoje problemy z karmieniem piersią. Wywiad jest bardzo pomocny w znalezieniu dobrego rozwiązania.

2. Badanie. Dziecko jest rozbierane, oglądane i ważone, co daje informacje o tym, jak rośnie. Oceniany jest sposób ssania. Jeśli mama wyrazi zgodę, delikatnie badane są jej piersi.

3. Przystawienie dziecka do piersi. Można usiąść wygodnie w fotelu lub położyć się, skorzystać z poduszek. Dziecko ma czas, aby najeść się do syta. Doradca uważnie obserwuje karmienie, jeśli trzeba, pomoże w prawidłowym przystawieniu lub zaproponuje takie, które ułatwi przystawienie dziecka lub uczyni karmienie bardziej komfortowym. Jeśli trzeba, niekiedy korzysta się z elektrycznego odciągacza pokarmu.

4. Spokojne, wspólne omówienie sposobu pokonania trudności.

Jak przygotować się do spotkania w poradni?

UWAGA!!! Wszystkie wizyty w poradni wymagają wcześniejszej rejestracji telefonicznej pod numerem 12 290 63 01.

Do Poradni Laktacyjnej przychodzi się z dzieckiem. Pomocna będzie książeczka zdrowia dziecka, kilka pieluch tetrowych, pieluszki jednorazowe na zmianę, ubranka “na wszelki wypadek”. Można wziąć akcesoria, których używamy do karmienia dziecka. Również butelkę z odciągniętym pokarmem lub mieszanką, jeśli dziecko jest dokarmiane.

 
Prowadząca:
mgr Iwona Koprowska

poniedziałek 17.00 – 21.00            czwartek 9.00 – 13.00 i 17.00 – 21.00

  • doradca laktacyjny
  • instruktor Modelu Creightona
  • nauczyciel metody wg prof. J. Roetzera
  • NaProTECHNOLOGY®
Konsultacje z doradcą laktacyjne
Przewiń na górę